Apple CEO’su Tim Cook İstanbul Saldırısı Mesajı Yayınladı


Apple Ceo’su Tim Cook yılbaşı gecesi İstanbul’da Reina gece kulübüne düzenlenen saldırıyı kınayan bir tweet attı.

Apple CEO’su Tim Cook İstanbul Saldırısı Mesajı Yayınladı

Teknoloji devi Apple firmasının CEO’su Tim Cook İstanbul’da düzenlenen terör saldırısının ardından Twitter hesabından Türkçe olarak saldırıyı kınayan bir mesaj yayınlandı.

İstanbul Ortaköy’de bulunan Reina eğlence merkezinde yılbaşı gecesi yaşanan terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti yüzlerce kişi yaralı olarak kurtuldu. Saldırının ardından saldırganların kaçtığı olayın ardından tüm dünya’dan tepki mesajları yayınlanmaya devam ediyor.

Apple CEO’su duyduğu üzüntüyü Twitter hesabından Türkçe olarak paylaştı. Tim Cook, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Sevgili Türkiye, acınızı ve üzüntünüzü paylaşıyoruz. #Istanbul kalbimiz sizinle.” mesajını paylaştı.

39 kişinin hayatını kaybettiği saldırının IŞID tarafından yaptığı açıklandı. IŞID terör örgütü bugün yayınladığı mesajda saldırıyı üyelerinin yaptığını açıkladı. Terör saldırılarının son dönemde artması üzerine sosyal medya da tepkiler de giderek büyüyor.

Tim Cook, İstanbul Saldırısı Mesajı:

 

2017-01-02 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Apple CEO’su Tim Cook İstanbul Saldırısı Mesajı Yayınladı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons