Apple Watch kayışı alkol testi yapabiliyor


Apple Watch akıllı saatleri için kayış üreten bir firma ürettiği kayışları alkol metre olarak kullanabiliyor.

Apple Watch kayışı alkol testi yapabiliyor

Alkol metre hizmeti verebilen Apple Watch kayışları sayesinde artık kaç promil alkol aldığınızı sizde ölçebileceksiniz. BACtrack firması tarafından üretilen kayışları Apple Watch saatlerinizde kullanmaya başlayınca alkometre olarak kullanmanızı sağlıyor ve ekranda kaç promil alkollü olduğunuzu belirtiyor.

Apple Watch akıllı saatlerinin yüksek satış rakamlarına ulaşmasının ardından teknoloji firmaları ek aparatlar üreterek bu satış rakamlarından faydalanmaya çalışmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda da Apple Watch kayışı ile kamera özelliği aktif edilen Apple Watch saatlerinin ardından şimdi de Alkolmetre olarak kullanılması oldukça ilgi çekici bir özellik olmuş.

Trafik kazalarının en büyük nedenlerinin başında gelen alkollü araç kullanımın önüne geçebilecek bir özellik olan alkol metre sayesinde alkol aldıktan sonra kaç promil olduğunuzu öğrenerek araç kullanıp kullanmayacağınızı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızın da kaç promil alkol aldıklarını hızlı bir şekilde ve gerçek zamanlı olarak öğrenebilirsiniz.

Kaç Promil Alkol Aldığınızı Apple Watch Bildirecek

Saat kolunuzda iken alkol aldığınızda vücudunuzda bulunan alkol oranı artmaya başlayınca saat sizi uyararak daha fazla içmemeniz gerektiğini belirtiyor. Harika bir özellik olan alkol metre sayaçlı kayış sayesinde durmanız gereken yeri belirleyebiliyorsunuz.

2017-01-07 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Apple Watch kayışı alkol testi yapabiliyor YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons