Asus Zenfone 3’e Android 7.0 Nougat güncellemesi geldi


Uzakdoğulu teknoloji devi Asus, Zenfone 3 akıllı telefon modelleri için Android 7.0 Nougat güncellemesini dağıtmaya başladığını duyurdu.

Asus Zenfone 3’e Android 7.0 Nougat güncellemesi geldi

Uzakdoğulu teknoloji devi Asus, Zenfone 3 akıllı telefon modelleri için Android 7.0 Nougat güncellemesini dağıtmaya başladığını duyurdu. Buna göre ZE520KL ve ZE552KL model numaralarına sahip iki farklı Zenfone 3 telefonu artık Android’in son sürümüne yükseltilebilecek. Üstelik bu güncelleme OTA formatında sunulduğu için tek yapılması gereken Ayarlar uygulaması üzerinden güncellemeleri kontrol etmek. Ardından güçlü bir WiFi bağlantısıyla aktif hale gelen güncelleme cihaza yüklenebiliyor.

Türkiye’deki kullanıcılar biraz daha bekleyecek

Şuan için Nougat güncellemesi yalnızca Filipinler’deki Zenfone 3 cihazlarına dağıtıldı. Zamanla dünyanın geri kalanındaki diğer ülkelerin de Nougat güncellemesini alması bekleniyor. Er ya da geç cihazınızın Nougat’a yükseltileceğinden emin olabilirsiniz.

Peki ya diğer cihazlar?

Bahsi geçen güncelleme Zenfone 3’ün iki farklı modeli için yayınlandığından Zenfone Max, Zenfone 3 Deluxe, Zenfone 3 Laser, Zenfone 3 Ultra ve en son tanıtılan Zenfone 3 Zoom modellerinin akıbeti merak ediliyor. Bu modellere Nougat güncellemesinin verilip verilmeyeceğiyle ilgili bir açıklama henüz yapılmış değil.

Güncellemeyle çok şey değişti

Sınırlı sayıdaki Asus Zenfone 3 modellerine gelen güncellemeyle birlikte çoklu pencere desteği kullanılabilir hale geldi. Artık iki farklı uygulamayı aynı anda çalıştırabilmek mümkün. Üstelik bir uygulamadan diğerine fotoğraf ve belge sürükleyebilmek gibi farklı yenilikler de kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Batarya ömrünü uzatmak için geliştirilen Doze uygulaması da Nougat güncellemesindeki yerini almış.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Asus Zenfone 3’e Android 7.0 Nougat güncellemesi geldi YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons