Bu yıl 3 farklı iPad modeli tanıtılacak


Bugüne kadar Nintendo Switch hakkında birçok dedikodu ve sızıntı kaynaklı haber, çeşitli web siteleri aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Bu yıl 3 farklı iPad modeli tanıtılacak

KGI Securities isimli analiz şirketinden bir yetkili, Appe’ın içinde bulunduğumuz sene içerisinde 3 farklı yeni iPad modeli tanıtacağını öne sürdü. Ming-Chi Kuo isimli analist tarafından yapılan açıklamada Nisan ayında yeni iPad modellerinin görücüye çıkacağı iddiasına yer verildi.

Yatırımcıları için bir bilgilendirme notu yayınlayan Kuo’nun raporuna yansıyan iddialar şu şekilde:

Apple üç yeni iPad Pro modeli üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri güncellenmiş 12.9 inçlik olacak, diğeri ise çerçevesiz 10.5 inç sahip olacak. Daha düşük fiyatlı 9.7 inçlik model de müşterilerin beğenisine sunulacak. İlk iki modelde iPhone 7’deki işlemcinin çok daha gelişmiş versiyonu olarak A10X işlemci ailesi tercih edilecek. iPhone 6s’lerde kullanılan A9 işlemci ise ucuz fiyatlı 9.7 inçlik modelde yer alacak.

En çok 9.7 inçlik model satacak

Kuo’nun bu dikkat çekici iddiaları arasında yer alan bir bilgi ise bu yıl müşterilere teslim edilen tüm iPad’lerin yüzde 60’ını 9.7 inçlik modelin oluşturacağı yönünde. Satış rakamları yüzde 10 civarında düşen Apple’ın bu üç yeni iPad Pro modeliyle birlikte gelirlerini artıracağını öne süren Kuo’nun açıklamalarıyla ilgili Apple’dan bir yorum gelmiş değil.

iPad Mini’ye ne olacak?

Akıbeti merak edilen iPad Mini’yle ilgili bir iddiaya ise yer verilmedi. Apple’ın en kullanışlı ve rahat taşınabilir tablet modeli olarak gösterilen iPad Mini, en son 2015 yılında güncellenmişti. O tarihten beri çok tutulan bu model yükseltilmiş değil.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu yıl 3 farklı iPad modeli tanıtılacak YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons