Eskişehir 30 Aralık kar tatili ilan edildi


Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklama ile 30 Aralık 2016 tarihinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildi.

Eskişehir 30 Aralık kar tatili ilan edildi

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklama ile 30 Aralık 2016 tarihinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle 29 Aralık 2016’da eğitime verilen kar tatili 1 gün daha uzatılarak eğitim ve öğretime ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ana caddeler dahil birçok caddenin trafiğe kapalı olması nedeniyle okullara gidemeyen öğrenciler için Eskişehir valiliği tarafından yapılan açıklama ile kar tatili ilan edildi. Birçok aracın buzlanma ve kar yağışı nedeniyle güçlükle yol aldığı Eskişehir’de eğitime ara verilmesi öğrencileri mutlu etti.

Öğrenciler Kar Tatilinin Keyfini Çıkaracak

Yılbaşının yaklaşması ile birlikte kar yağışı öğrencilerin aldığı tatil haberi ile sevinmesine neden oldu. Soğuk havalarda okula gitmekten kurtulan öğrenciler evlerinin önünde, sokalarda, park ve bahçelerde kar yağışının keyfini çıkarmaya başladı bile.

Eskişehir Valiliği Kar Tatili

“Çatılarda bir metreye yakın kar var. Bu kar ve çatılardan sarkan buzlar zaman zaman aşağı düşerek tehlike arz etmektedir. Ayrıca meteoroloji tahminlerine göre 29 Aralık Perşembe akşam ve 30 Aralık Cuma günü 35 santim civarında kar yağması beklenmektedir. Bunun için yapılan toplantıda İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelindeki tüm okulların yarın ve 30 Aralık Cuma günleri tatil edilmesi kararı alındı. Şu anda önemli olan çocuklarımızın sağlığı ve can güvenliği. Bu eğitime verilen aralar telafi edilecektir.”

2016-12-30 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Müzisyen, aynı zamanda çok sevdiği teknoloji dünyasına dair tüm gelişmeleri takip ederken teknoloji meraklılarını heyecanlandıran haberleri objektif bir şekilde paylaşmakta.

Eskişehir 30 Aralık kar tatili ilan edildi YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons