Facebook Yakındaki Arkadaşlar özelliğini duyurdu


Facebook uygulaması ile artık arkadaşlarınızın nerede olduklarını görebilirsiniz. Yakın Arkadaşlar özelliği yayınlandı.

Facebook Yakındaki Arkadaşlar özelliğini duyurdu

Facebook kullanıcıları artık arkadaşlarının nerede olduğunu liste halinde görebilecekler. Yakındaki arkadaşlarınızın nerede olduğunu merak ettiğinizde size hızlı bir şekilde arkadaşlarınızın en son nerede olduğunu veya şuanda nerede olduklarını gösterebilecek. Daha önce harita üzerinde konum olarak belirlenen noktaları görüntüleyen Facebook bu özelliği listeleme şeklinde çevirdi.

Facebook bu özelliği kullanan kullanıcılardan öncelikle konumlarını bildirme izni alıyor daha sonrada arkadaşlarınızın yanına giderken arkadaşlarınız sizin tam olarak nerede olduğunuzu ve yaklaşık olarak ne kadar süre sonra varacağınızı söyleyecek. Veya arkadaşınızın nerede olduğunu merak ediyorsanız arkadaşınızın izin verdiği süre boyunca arkadaşınızın gittiği yerleri görebilirsiniz.

Facebook Yakındaki Arkadaşlar Özelliği

Facebook bu özelliği sayesinde arkadaşlarınızın nerede olduğunu bildirirken aynı zamanda sizin de bulunduğunuz yerleri arkadaşlarınızın görmesini sağlıyor. Facebook’un bu özelliği gizlilik konusunda sıkıntılar çıkaracağı birçok kesim tarafından düşünülse de Facebook bu özelliğin izin verilmesi dâhilinde kullanılacağı için güvenlik riskinin bulunmadığını belirtiyor. Ancak verilen izinlerin açık bir şekilde bırakılması ileride güvelik riski oluşturabileceğini de belirten Facebook bu özelliğin dikkatli bir şekilde kullanıldığında oldukça yararlı bir özellik olduğunu savundu.

Facebook şuan için belirli bölgelerde yaşayan kullanıcılar için sunduğu bu özelliği gizlilik politikalarındaki düzenlemeleri yaptıktan sonra dünyadaki tüm kullanıcılar için yayınlayacağını bildirdi. İnsanların birbiri ile daha fazla iletişim halinde olmasını sağlamak için yeniliklerine devam eden Facebook’un bu özelliği tüm kullanıcılar için yayınlandıktan sonra uzun bir süre gündemi meşgul edecek gibi görünüyor.

2016-12-26 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu, 28 yaşında özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak çalışırken aynı zamanda teknolojiye dair yeni bilgileri teknoloji meraklıları için cokozel.com.tr aracılığı ile paylaşmakta.

Facebook Yakındaki Arkadaşlar özelliğini duyurdu YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons