Facebook’ta Yarın Teslim Tarihi Herkese Açık Olacak hurafesi


Facebook’ta Yarın Teslim Tarihi Herkese Açık Olacak hurafesi şehir efsanesi olarak tekrar gündeme geldi, sosyal medya sallandı.

Facebook’ta Yarın Teslim Tarihi Herkese Açık Olacak hurafesi

Sosyal ağ devi Facebook ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir şehir efsanesi ortaya çıkmasın. Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış atasözünün vücut bulmuş hali olan Facebook efsanelerine dün geceden beri bir yenisi eklendi.

Facebook’ta Yarın Teslim Tarihi Herkese Açık Olacak başlığı altında kullanıcıların Facebook verilerinin herkes tarafından erişebileceği gibi saçma sapan bir teori ortaya atıldı. Kim tarafından böyle bir haberin ortaya çıkarıldığı bilinmiyor, fakat bunu gören Facebook kullanıcıları bu metni paylaşarak kendilerini koruma altına aldıklarına inanıyorlar.

Tüm paylaşımlarından Facebook sorumludur gibi farklı şekillerde karşımıza çıkan bu metinler cahil Facebook kullanıcılarının paylaştığı gibi bir şey.

Facebook Teslim Tarihi Herkese Açık Olacak Metni

“Paylaştığımız her şey, yarın herkese açık olacakmış. Silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. Sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir. Kanal 13 Facebook’taki gizlilik konusunda konuşmalar. (Facebook’u veya Facebook’a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için Facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem.) Not; Facebook artık kamu taraf… Tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor. İsterseniz sürümü kopyalayıp koyun. İsterseniz paylaşın.

Böyle bir ifadeyi bir kez paylaş, teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. Paylaş kopyala ama kendi adınıza olsun. Çok önemlidir. Avukatlar kopyalayıp yapıştırsa fayda görür.”

Gibi bir paylaşım şu sıralar herkes tarafından paylaşılmakta. Ama böyle bir şeyin gerçek olmadığını söylemek zorundayız. Facebook hiçbir zaman böyle bir işlem yapmayacak. Bu paylaşıma hiçbir şekilde inanmayın!

2017-01-09 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Facebook’ta Yarın Teslim Tarihi Herkese Açık Olacak hurafesi YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons