Galaxy Note 8 sanal gerçekliğe dair tüm bildiklerinizi unutturabilir


Galaxy Note 7’de yaşadığı batarya probleminin ardından phablet pazarına sıkı bir şekilde geri dönmeye hazırlanan Samsung, Galaxy Note 8’de muhteşem özelliklere yer verebilir.

Galaxy Note 8 sanal gerçekliğe dair tüm bildiklerinizi unutturabilir

Galaxy Note 7’de yaşadığı batarya probleminin ardından phablet pazarına sıkı bir şekilde geri dönmeye hazırlanan Samsung, Galaxy Note 8’de muhteşem özelliklere yer verebilir. Techradar’da yer alan habere göre bu özellikler arasında 4K çözünürlüğe sahip yeni bir ekran ve geliştirilmiş VR teknolojisi bulunacak.

Samsung’la işbirliği yapan şirketlerden bir yetkili, Business Korea isimli siteye yaptığı açıklamada “Samsung Galaxy S8’de 2k çözünürlüğe sahip ekranları kullanacak, ancak Galaxy Note 8’de daha gerçekçi bir VR deneyimi yaşatmak için 4K ekran tercih edilecek” diyerek “Yeni bir Gear VR başlığıyla uyumlu olacağını da duydum” diye de ekledi.

Şuana kadar üretilen hiçbir akıllı telefon modelinde 4K ekran teknolojisi kullanılmış değil. Ancak tahmin etmesi pek de güç olmadığı üzere, kocaman ekranlarda daha güzel sonuç veren 4K çözünürlük küçük ekranlarda çok keskin görüntülerin ortaya çıkmasına yol açabilir. Ancak VR gözlükle kullanıldığı zaman 4K ile kesinlikle büyüleyici bir sanal gerçeklik deneyimi de yaşanabilir.

Dahası da var

Zedelenen itibarını pekiştirmek isteyen Samsung, Galaxy Note 8’de birbirinden güzel özellikleri de müşterilerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Geliştirilmiş stylus kalem teknolojisi, daha da güvenli hale getirilen iris tarayıcısı, yapay zekaya sahip asistan ve daha nicesi bu cihazda yer alabilir.

2017’nin ikinci yarısından itibaren tam çıkış tarihini ve fiyatını öğrenmeyi beklediğimiz Galaxy Note 8’le ilgili Samsung cephesinden yapılan herhangi bir açıklama henüz yok.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu, 28 yaşında özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak çalışırken aynı zamanda teknolojiye dair yeni bilgileri teknoloji meraklıları için cokozel.com.tr aracılığı ile paylaşmakta.

Galaxy Note 8 sanal gerçekliğe dair tüm bildiklerinizi unutturabilir YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons