Galaxy S8 performans özellikleri belli oldu


Samsung tarafından 2017 yılında tanıtılması beklenen Galaxy S8 akıllı telefon modeli ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Galaxy S8 performans özellikleri belli oldu

Galaxy S8 akıllı telefon modeli ile daha yüksek performans sunmayı hedef alan Samsung, Snapdragon 835 işlemci modelini kullanacağını aylar öncesinden açıklamıştı. Yeni nesil mobil işlemci olan Snapdragon 835 oldukça yüksek performans özellikleri ile tanıtıldı.

CES 2017 etkinliğinde Quallcom tarafından tanıtımı yapılan yüksek performansa sahip Snapdragon 835 işlemci modellerini kullanacak olan Galaxy S8 akıllı telefon modelleri ile Samsung kullanıcılara yeni bir hız deneyimi yaşatmak için kolları sıvadı.

Samsung bir önceki modellerinde olduğu gibi yine çift işlemci kullanarak performans konusunda üst düzey bir Amiral Gemi akıllı telefon modeli tanıtmak istiyor. Bu yüzden Snapdragon 835 ve Exynos işlemcilerini aynı anda kullanarak akıllı telefon sahiplerinin donma, ağır çalışma gibi problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

%27 Daha Hızlı Galaxy S8

Yeni nesil işlemci olarak tanıtımı yapılan Snapdragon 835 işlemci modelleri 10nm teknolojisi ile üretildi ve bu yüzden bir önceki modeline göre %27 daha hızlı çalışıyor. Enerji tüketimi konusunda da geliştirilmeler yapılan işlemci artık daha az şarj tüketerek daha hızlı bir şekilde işlem yapabilecek. Ekran birimi konusunda da yapılan yenilikler ile %25 daha hızlı render yaparak daha fazla renk imkanı sunuyor.

Quick Charge 4 Destekli Galaxy S8

Akıllı telefonlar için en büyük problemin pil tüketimi ve pil doldurma süreleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Genellikle gün boyu yapılan işlemlerden dolayı akıllı telefonların şarjları bitmekte ve prizler çevresinde bir hayat yaşıyoruz. Fakat Samsung bu sorunu çözmek için Quick Charge 4 teknolojisini kullanan Snapdragon 835 işlemci modeli ile 5 dakikalık şarj işlemi ile 5 saat boyunca telefonu çalıştırabiliyor. Oldukça hızlı bir şekilde akıllı telefonları şarj edebilen Quick Charge 4 teknoloji, Galaxy S8 akıllı telefonlarında da kullanılacak.

2017-01-04 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Galaxy S8 performans özellikleri belli oldu YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons