Google arama sonuçlarına yeni özellik geldi


Arama motoru devi Google, arama sonuçlarına eklediği yeni özellik arama motorunu portal sistemine dönüştürüyor.

Google arama sonuçlarına yeni özellik geldi

Google, arama motoru üzerinden yapılan aramalarda bulduğu sonuçları artık daha fazla bilgi veren içerikleri göstererek kullanıcıların doğru bilgilere ulaşması için yeni bir özelliğini hizmete sundu. Google son dönemlerde arama sonuçlarına eklediği yeni özellikler ile kullanıcılara web sitesine tıklamadan web sitesinde bulunan bilgileri sunmaya başlamıştı ve bu bilgileri arama yapan kullanıcı internet sitesine girmeden elde edebiliyordu. Bu nedenle web site sahipleri kullanıcıların sitelerine giriş yapmadan aldıkları bilgilerden dolayı site trafiğinin düştüğü için oldukça tepki göstermişti.

Yemek Tarifleri Daha Detaylı Listelenecek

Google yeni özelliğini ilk olarak yemek tarifi sitelerinden yana kullanarak hizmete sundu. Kullanıcılar yemek tarifi araması yaptıktan sonra yemek tarifi ile ilgili tüm detaylar neredeyse Google arama sonuç sayfasında listelenecek. Bu sayede kullanıcılar yemek tarifini yayınlayan web sayfasına giriş yapmadan yemek tarifini öğrenebilecekler. Google bu özelliği kullanıcıların en doğru bilgiyi daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlamak için yaptığını açıkladı.

Fakat bu durum web site sahipleri için oldukça sıkıntılı durumlar yaratabilir. Örneğin yemek tarifi sitesine sahip olan kişiler sitelerine giriş yapılmadığı için Google’a şikâyette bulunabilirler. Bir nevi Google yayınladığı içerikleri web sitesine trafik sağlaması için Google’a ekleyen site sahiplerine sitelerine trafik göndermek yerine kendi arama motoru üzerinden hizmet verecek. Bu maalesef web site sahiplerinin siteleri üzerinden kazancını ciddi oranda etkileyecek gibi görünüyor.

Google yeni özelliğini şuan için sadece mobil arama sonuçlarında aktif etti. İleride masaüstü kullanıcıları içinde aktif edileceği iddia ediliyor.

2016-12-30 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Google arama sonuçlarına yeni özellik geldi YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons