Google marka akıllı saatler gelecek


Teknoloji devi Google, yaptığı açıklama ile kendi Google markalı akıllı saatleri 2017 yılında piyasaya süreceğini açıkladı.

Google marka akıllı saatler gelecek

Google tarafından yapılan açıklama ile 2017 yılında Google markalı yeni akıllı saat modelleri piyasaya sürülecek. Kendi akıllı saatlerini üretme kararı alan Google, akıllı saatlerde kendi geliştirdiği Android Wear işletim sistemini kullanacak. Yapılan açıklamada tanıtılacak olan Google Akıllı Saatlerin üst seviye performans ile Premium sınıfı olarak tanıtılacağı aktarıldı.

Google yöneticilerinden Android Wear Ürün Müdürü Jeff Chang tarafından yapılan açıklamada 2017 yılının ilk aylarında tanıtımını yapacakları akıllı saatlerin müjdesini verirken aynı zamanda akıllı saatlerin Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip ilk akıllı saatler olacağının bilgisini verdi.

Google markalı akıllı saatlerin ortaya çıkmasından önce Google Pixel veya sadece Google markası ile geleceği bekleniyordu fakat Google sadece kendi ismini değil, akıllı saatlerin üretimini yapacak olan şirketinde ismini kullanarak yeni bir isim ile Akıllı Saat üretimine başlayacağını belirtti. Android Wear işletim sisteminin de geliştirilmelerinin devam ettiği akıllı saatlerin önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Google geçtiğimiz yıllarda Nexus ürünlerine benzer bir program çerçevesinde akıllı saatlerin tanıtılacağını ve satışa sunulacağını belirtti.

Android Wear 2 İşletim Sistemi

Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip olacak akıllı saatlerin benzersiz özellikler ile rakiplerine karşı güçlü olması beklenirken geliştiriciler için Android Wear 2.0 işletim siteminin 4. Beta sürümü de dağıtıldı. Yayınlanacak olan akıllı saatlerin Android Pay ödeme sistemini de desteklenmesi beklenirken Google var olan akıllı saatlerin yenilenmesinin değil sıfırdan bir akıllı saat üretimine başladıklarının altını çizdi.

Google akıllı saatlerin teknik özellikleri hakkında şuan bir açıklama yapmadı fakat günümüzde akıllı saatlerin kullanım alanlarının gittikçe arttığını görüyorken büyük ihtimalle ödeme yöntemleri konusunda geliştirmelere sahip olmasının yanında telefon görüşmesi, Google servislerinin tamamının kullanılması, diğer cihazlar ile uyumluk sağlama, uzaktan bağlantı gibi birçok özelliğin Google tarafından üretilecek olan akıllı saatlerde olması bekleniyor.

2017-03-27 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Google marka akıllı saatler gelecek YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons