Google yeni bir Doodle yayınladığında bildirim alabilirsiniz


Yıl boyu karşılaştığımız birçok özel günde, bayram ve tatillerde, ünlü bilim insanı ve edebiyatçıların vefat tarihlerinde Google’ın anasayfasındaki logosunu değiştirdiğine sıklıkla şahit oluyoruz

Google yeni bir Doodle yayınladığında bildirim alabilirsiniz

Yıl boyu karşılaştığımız birçok özel günde, bayram ve tatillerde, ünlü bilim insanı ve edebiyatçıların vefat tarihlerinde Google’ın anasayfasındaki logosunu değiştirdiğine sıklıkla şahit oluyoruz. Doodle ismi verilen bu grafik çalışmaları, Google’ın biz kullanıcıların yüzüne tebessüm kondurmak için yaptığı şık bir jest olarak yorumlanabilir.

Şimdi ise teknoloji devi Google, her yeni Doodle yayınlandığında bu gelişmeden haberdar olabilmeniz için bildirim göndermeye başladı. Böylece gerek Türkiye’de, gerekse dünya genelinde yayınlanan Doodle’lardan ilk siz haberdar olabileceksiniz.

Doodle bildirimleri nasıl aktif edilir?

  • iOS ve Android için yayınlanan Google uygulamasını açtıktan sonra sol taraftaki Ayarlar menüsünü kaydırarak açın.
  • Ayarlar butonuna basın.
  • Notifications yazısını seçin. (Uygulama Türkçe olmasına rağmen yeni eklenen bu kısım henüz Türkçeleştirilmemiş)
  • Doodles şeklindeki seçeneği aktif hale getirin. Daha sonra uygulamadan çıkın.
  • Hepsi bu kadar, işlem tamam!

Bu ayarları yaptıktan sonra yayınlanan her yeni interaktif Doodle için Google uygulamasından bildirim almaya başlayacaksınız.

Eğer yukarda yer alan Doodles seçeneği telefonunuzda yüklü olan Google uygulamasında gözükmüyorsa, muhtemelen uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyorsunuzdur. Play Store veya App Store üzerinden güncellemeleri kontrol ettikten sonra tekrar denemeniz çözüm olabilir.

Diğer birçok uygulamada olanın aksine bu özellik sınırlı sayıda kullanıcının istifadesine sunulmuş değil. Sunucu taraflı bir güncelleme olduğu için Türkiye’de ve dünyadaki tüm Google uygulaması yüklü cihazlar bildirimleri aktif olarak almaya başlamış durumdalar.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Google yeni bir Doodle yayınladığında bildirim alabilirsiniz YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons