Honda dengede duran motosiklet üretti

222 defa okundu kategorisinde, 07 Oca 2017 - 13:00 tarihinde yayınlandı

Honda yeni ürettiği motosiklet modelini dün düzenlenen CES 2017 etkinliğinde tanıttı. Yeni model motosiklet kendiliğinden dengede durabiliyor.

Honda dengede duran motosiklet üretti

Riding Assist adı verilen yeni teknolojisini tanıtan Honda, Riding Assist teknolojisini kullanarak Motorun kendi kendine herhangi bir destek almadan dengede durabildiğini açıkladı. Motosiklet pazarında önemli bir yenilik katan Honda, çalışmalarının uzun süredir sürdüğünü ve nihayet dengede durabilen Motosiklet üretmeyi başardıklarını açıkladı.

Motosiklet kazalarında genellikle motorun dengesini kaybetmesi sonucu birçok kaza meydana gelmekte. Honda sürücü hatalarını en aza indirecek bu yeni teknoloji sayesinde motosikletin dengesini otomatik olarak sağlayacak. Özellikle acemi motosiklet sürücülerinin motosiklet sürerken motoru dengede tutmakta zorlandıklarını düşünürsek Honda bu yeni teknoloji ile ölümle sonuçlanan kazaların önüne geçebilecek.

Dengede Duran Motosiklet

Motor sürücüleri yüksek hıza ulaştıklarında motorun dengesini koruyan özellik sayesinde savrulmalara en aza indirilecek. Dengesini kaybettiği anda devreye giren özellik, motoru iki tekerlek üzerinde tekrar dengeye alarak motorcunun ve motorun yere düşmesini engelleyebiliyor. Acemi motor sürücüleri bu sayede çok kolay bir şekilde motor sürebilecek. Honda NCX 750 motosiklet modeli üzerinde yer alan Riding Assist teknolojisi dün yapılan tanıtım etkinliğinde katılımcılara tanıtıldı.

Sürüş yardım teknolojisi diyebileceğimiz bu özellik sürücü motorun üstünde olmazsa bile motor herhangi bir destek almadan iki tekerlek üzerinde durabiliyor. Motorunuzu kirikoya almadan da motor kendi başına düşmeden durabiliyor. Şuan için bu teknolojinin halen geliştirildiğini duyuran Honda 2017 yılının sonunda bu teknolojiye sahip motorların satışına başlayabileceğini açıkladı.


Yazıya Oy Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Yazar: Tüm Yazıları
26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz