HTC Vive modeli videoda göründü


HTC, Vive markası altında yeni bir akıllı telefon yayınlamaya hazırlanıyor olabilir mi?

HTC Vive modeli videoda göründü

CES 2017 fuarının başlamasına sayılı günler kala, HTC’nin Vive 2 isimli yeni bir VR gözlük seti tanıtacağına yönelik iddialar haber sitelerinde yer almıştı. Fuarın başlamasıyla birlikte HTC’nin böyle bir sürpriz yapmayacağı netleşti, ancak akıllara bu sefer başka bir soru geldi: HTC, Vive markası altında yeni bir akıllı telefon yayınlamaya hazırlanıyor olabilir mi?

Sızıntı kaynaklı haberleriyle bilinen Evan Blass’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım bu soru işaretini zihinlere düşürdü. Paylaşılan reklam filminde HTC’nin kişiye özel akıllı telefon tasarımlarından ve müşterilerin telefonlarıyla aralarında duygusal bağın inşa etmesi gerektiğinden bahsediliyor. Haliyle bu da HTC Vive akıllı telefonun hem donanım, hem de tasarım anlamında inanılmaz geniş bir seçenek yelpazesine sahip olacağı düşüncesini doğurdu.

Ancak HTC’nin Vive markası altında bugüne kadar yalnızca sanal gerçeklik gözlüğü modeli yayınlandı. Şirket hala daha bu markayı daha da genişletip akıllı telefon modelleriyle zenginleştireceğini doğrulamış değil. Her ne kadar kötü bir fikir gibi gözükmüyor olsa da, Vive markasının akıllı telefon pazarında ne kadar rekabetçi olacağı da bir diğer soru işareti.

Farklı kombinasyonlar mı geliyor?

Eğer videoda bahsedildiği gibi herkesin kişisel ihtiyaç ve göz zevkine göre özelleştirebileceği bir telefon geliştirilirse pazarda dengelerin ciddi bir şekilde değişmesi hiç de sürpriz olmaz. Diğer telefon üreticileri de bu akıma ayak uydurursa müthiş yeniliklerle karşılaşabiliriz.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

HTC Vive modeli videoda göründü YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons