iOS 10.3 karanlık mod özelliği


Apple tarafından geliştirilmeye devam eden iOS 10 işletim sistemi şimdi de karanlık mod ile geliyor.

iOS 10.3 karanlık mod özelliği

Tiyatro modu olarak da isimlendirilen iOS 10.3 özelliğine ait ekran görüntüleri ortalığı karıştırdı diyebiliriz. Yenilenen renk seçenekleri ile gelecek olan iOS 10.3 güncellemesi oldukça şık bir görüntüye sahip oluyor.

Kimi teknoloji uzmanları iOS 10.3 karanlık modu olarak isimlendirirken, birçok teknoloji uzmanı ise iOS 10.3 tiyatro modu olarak nitelendirdikleri bu yeni özellik oldukça ilginç bir şekilde yayılmaya başladı. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 10.2 beta güncellemesinin ardından şimdi de iOS 10.3 güncellemesi ortaya atıldı.

iOS 10.3 Güncellemesi

İos 10.3 güncellemesi ile birlikte getireceği yeniliklerin arasına karanlık mod olarak isimlendirilen yeni bir görünümü de ekliyor. Sızdırılan ekran görüntülerine bakılırsa oldukça şık bir görüntüye kavuşmuş olan iOS 10.3 sürümünün testleri ise 10 Ocak’ta başlayacak. Ekran görüntülerini paylaşan Twitter kullanıcısı karanlık mod özelliği ile ilgili pek bilgi vermezse de uzun bir süredir dillendirilen karanlık mod özelliği üzerinde Apple çalışmaları başlatmış gibi görünüyor.

 

Bazı kullanıcılar şuanda Night Shift özelliği gibi bir görünüm olarak Karanlık Mod özelliğinin geleceğini iddia etse de Apple tarafından ortaya atılan iddialara dair bilgi gelmedi. Apple daha fazla kullanıcı toplamak için son dönemlerde iPhone akıllı telefonların arayüzü üzerinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Yenilenen tasarımsal özellikleri ile daha kolay bir kullanım imkanı sağlamaya çalışan büyük ölçüde bunu başarıyor diyebiliriz.

2017-01-06 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

iOS 10.3 karanlık mod özelliği YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons