iOS 10 kullananların sayısı artıyor


Apple tarafından iPhone akıllı telefonları ve iPad tabletler için yayınlanan iOS 10 mobil işletim sistemi kullananların sayısı giderek artıyor.

iOS 10 kullananların sayısı artıyor

Yaklaşık 4 ay önce yayınlanmış olan iOS 10 mobil işletim sistemi şuana kadar yayınlanan işletim sistemi sürümleri arasında en hızlı geçiş yapılan işletim sistemi oldu. 4 Ay gibi kısa bir süre içerisinde dünyadaki iPhone kullanıcılarının %76’sı iOS 10 sürümüne geçiş yapmış durumda. Getirdiği yeni özellikler ve kullanım konusunda sağladığı kolaylıklardan dolayı kullanıcılar çok hızlı bir şekilde benimsedi yeni işletim sistemini.

App Store destek sayfasında bulunan ve geliştiricilere özel bölümde yer alan istatistik durumuna bakıldığında iOS 10 güncellemesinin istatistik bilgileri verilmekte. Bu veriler incelendiğinde 4 ay içerisinde iPhone akıllı telefon sahipleri hızlı bir şekilde yeni sürüme geçiş yapmış. Özellikle yeniden tasarlanan uygulamaları ile adından söz ettiren iOS 10 güncellemesi birçok kullanıcı tarafından tercih sebebi olmuştu.

iOS 10 Yeni Özellikleri

iOS 10 mobil işletim sistemi hem yenilenen özellikleri, hem de var olan uygulamaların tasarımlarının değişmesi ile birlikte kullanıcılarda büyük bir merak uyandırmıştı. Aynı zamanda Apple bugüne kadar çıkardıkları en iyi güncelleme olduğunu belirtmiş ve bir önceki işletim sistemi kullananların imza uygulamasını kapatarak iOS 10 sürümüne geçiş yapmalarını istemişti. Kullanıcıların hızla sürüm yükseltmesine sebep olan nedenlerden biri de bu olabilir.

Geçmiş sürüm güncellemelerine bakıldığında ise halen iOS 9 sürümü kullananların oranı ise %18 oranında. Bu kullanıcılarında kısa bir süre içerisinde iOS 10 işletim sistemine geçmesi bekleniyor.

Wigdet ekranları, kilit ekran tasarımı, iMessage yenilikleri ile birçok alanda yeniliklerini kullanıcılara sunan Apple, iOS 10 sürümü ile birlikte çok daha pratik ve kolay bir şekilde kullanım imkanı sunmuştu.

iOS 10 mobil işletim sistemini kullanabilen telefonlar ise iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefon modelleri olmuştu. Ayrıca iOS 10.2 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara çok daha iyi özellikler sunulmaya başlandı. Şimdi ise Apple, iOS 10.3 sürümü için geliştirme çalışmalarına devam etmekte.

2017-01-06 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

iOS 10 kullananların sayısı artıyor YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons