İphone Ana Ekran tuşu Kullanmadan Yeniden Başlatma


İphone Ana Ekran tuşu Kullanmadan Yeniden Başlatma işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı mutlaka okuyunuz.

İphone Ana Ekran tuşu Kullanmadan Yeniden Başlatma

Bildiğiniz gibi İphone ve İpad’lerde bozuk olan home tuşu olduğunda veya çalışmayan ana ekran tuşunuz olduğunda cihazı yeniden başlatmak sıkıntı olabilir. Çünkü cihazı yeniden başlatma işlemi yazılım sorunlarını gidermenin en iyi yollarındandır. Ve bunu yapabilmek için  çeşitli yöntemler bilmek gerekir. Şimdi bu alternatif yöntemlere değinelim.

Şimdi ana ekran düğmesi veya power tuşu bozulan çalışmayan İphone’ları yeniden başlatmanın etkili bir kaç yolunu adım adım ,başlık başlık anlatalım:

Birinci Yol : Assistive Touch

Bu yöntem İphone’nuzu herhangi bir düğme ,tuş yardımı olmadan yeniden başlatmanın (Restart) en kolay ve basit yoludur ayrıca sıkıntı yaşamayacağımız en kullanışlı ve hızlı yoldur da diyebiliriz. Şimdi bu yöntem için şu adımları takip edip uygulayalım.

  • İphone’unuzun ayarlar kısmına girin
  • Sırasıyla Genel / Erişilebilirlik / Assistive Touch yolunu izleyin.
  • Assistive Touch’u Açık duruma getirin.
  • Assistive Touch açıldıkdan sonra Aygıt >Ekranı Kilitle kısmının üzerine uzunca basın.
  • Cihaz kapatma ekranı geldikten sonra kapatın.
  • Yeniden başlatmak için şarj kablosunu kullanabilirsiniz.

 

 

İkinci Yol : Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

Cihazı yeniden başlatmanın önemli yollarından biri de Ağ ayarlarını sıfırlamaktır. İşlem bittikten sonra cihaz yeniden başlicaktır. Fakat önemli bir noktaya değinmek gerekir. Ağ ayarlarını Sıfırlamak cihaza kayıtlı olan ağlarınız yok edebilir. Ağ Ayarlarını Sıfırlama yaptığımızda Wİ-Fİ şifreleri sıfırlanır ayrıca Bluetooth eşleştirmelerini de yeniden yapmamız gerekir. Şimdi Bu adımlar neler bakallım:

  • İphone Ayarlar kısmına girin.
  • Sırasıyla Genel/ Sıfırla yolunu izleyin.
  • Gelen ekranda “Ağ Ayarlarını Sıfırla” kısmını tıklayın.
  • (Eğer istenirse) şifre girin.

 

Üçüncü Yol : Bataryayı Boşaltın

Eğer zamanınız varsa yeniden başlatma işlemi için, İphone cihazınızın şarjını da boşaltabilirsiniz. Bu yöntemle cihazınızın şarjı zamanla bitecek ve kablo taktığınızda cihazınız açılacaktır. Fakat şarj boşaltma yöntemi hızlı değildir. Ayarları değiştirmeden yeniden başlatmak istiyorsanız bu yolu deneyin.

Eğer tuşlara dokunmadan yeniden başlatma işlemini uygulamak istiyorsanız ilk yöntem (AssiveTouch) sizn için yeterli olacaktır. İsteğe göre diğer yolları da deneyebilirsiniz.

 

2016-12-28 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Bilgisayar Mühendisi, Masaüstü ve Mobil uygulama geliştirme projelerinde yer almaktadır.

İphone Ana Ekran tuşu Kullanmadan Yeniden Başlatma YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons