İsrail, Facebook Yasasını Onayladı

185 defa okundu kategorisinde, 26 Ara 2016 - 13:04 tarihinde yayınlandı

İsrail hükümeti Facebook üzerinden yayınlanan terör ve şiddet içerikli paylaşımların kaldırılması için düzenlediği yasayı onayladı.

İsrail, Facebook Yasasını Onayladı

Sosyal medya üzerinden terör propagandası, kin, şiddet ve nefret söylemleri barındıran içeriklerin yayılmasını önlemek için İsrail güvenlik bakanlığı tarafından önerilen yeni yasa onaylandı. İnternet güvenliği yasası olarak ele alınan kanun tasarısı daha çok sosyal medya şirketlerini ilgilendiriyor.

Sosyal medya üzerinden İsrail’e karşı nefret söylemi barındıran içeriklerin kaldırılması için geçtiğimiz Eylül ayında çeşitli bakanlıklar ile sürdürülen görüşmelerin ardından Facebook, Twitter, Microsoft ve diğer sosyal medya devleri ile görüşmelerini sürdüren İsrail hükümeti çıkardığı yeni yasayı onayladı. sosyal medya sitelerinde yayınlanan propaganda ve şiddet, kin, nefret söylemleri barındıran paylaşımların şirketler tarafından kaldırılacağının kabul edildiğini duyurdu.

Facebook, İsrail Hükümeti İle Anlaştı

Facebook görüşmeler sırasında İsrail hükümetine karşı paylaşılan şiddet ve nefret söylemi içeriklerinin dışında terör propagandası yapan hesapların tespiti ve içeriklerin kaldırılması için İsrail Hükümeti ile anlaştıkları iddia edildi. İsrail hükümeti belirlenen içerikleri Facebok’a bildirdiği anda Facebook bu içeriklerin kaldırılması için çalışma yapacak.

Pazar günü yapılan toplantıdan çıkan karar göre sosyal medya devlerinin bu konuda İsrail hükümetinin yanında olduklarını belirten açıklama yaptıkları iddia edilerek sosyal medya sitelerinde İsrail karşıtı içerikleri barındırmayacaklarını belirttikleri aktarıldı.

İsrail geçtiğimiz aylarda yaşanan bazı olaylardan ötürü Facebook’u sorumlu tutmuş ve Facebook’a dava açmıştı. Dava devam ederken İsrail’in Facebook ile anlaşması davanın da geri çekilmesine neden olabilir.


Yazıya Oy Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Yazar: Tüm Yazıları
26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz