İşte PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi


Bugüne kadar hakkında birçok söylenti çıkan ve dedikodulara yol açan PlayStation VR’ın çıkış tarihi ve fiyatı nihayet açıklandı!

İşte PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi

Sony’nin CEO’su Kaz Hirai, PlayStation VR’ın fiyatının tahmin edilenin çok daha altında olacağını resmen duyurdu. Birçok yenilikle müşterilerin karşısına çıkacaklarını belirten Hirai, uygun fiyat politikalarıyla üstün özellikleri oyuncuların istifadesine sunacaklarının altını çizdi.

Buna göre ülkemizde 1,699 TL’den satışa çıkacak olan sanal gerçeklik başlığı, yurtdışında 399$ ücretle satılıyor. Takvim yaprakları 24 Ocak’ı gösterdiğinde ise PlayStation VR birçok ülkede aynı anda satın alınabilir hale gelecek.

Rakipleri çok güçlü

HTC Vive ve Oculus Rift gibi dişli rakiplerin yer aldığı VR pazarında kendine yer kapmayan çalışan Sony, PlayStation VR modelinde limitleri zorlayarak oldukça yüksek bir görüntü çözünürlüğü sunmaya çalışacak. Ancak bazı kullanıcıların beklediği gibi kablosuz bağlantı veya 8K çözünürlük desteğine sahip olmayacak. Çünkü bahsi geçen bu özellikler fiyatı doğrudan etkiliyor. Bu da PlayStation VR’ın pazarda tutunamaması sonucunu doğurabilir.

Çözünürlük hayal kırıklığına uğratabilir

Fiyatıyla HTC Vive ve Oculus Rift’ten daha ucuz olacağı kesinleşen PlayStation VR, teknik özellikleriyle bu ürünlerden geride kalacak. 100 derecelik açıya sahip olan PS VR’a karşı HTC Vive ve Oculus Rift 110 derecelik görüş açısı sunuyor. Keza HTC Vive 550, Oculus Rift ise 470 gram ağırlığında. PlayStation VR ise 610 gramlık bir ağırlığa sahip olacak.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İşte PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons