LG’nin Yeni Patenti Bize LG30 Ve LG G7’nin Hakkında Bilgi Veriyor


LG’nin yeni paylaşılan resimdeki patenti bize LG V30 ve LG G7 hakkında kısa bir ipucu veriyor. İşte detaylar.

LG’nin Yeni Patenti Bize LG30 Ve LG G7’nin Hakkında Bilgi Veriyor

LG yeni fikirleri denemekten çekinmiyor. Şirket, arka düğmeleri kullanan ilk Android üreticileri arasında, akıllı telefonlarında çift tıklamayla-uyanıklık (Knock Knock) jesti ve modüler işlevsellik arasında yer aldı. Tasarımlarının başarısı değişmekle birlikte, biraz farklı bir şey denemekle ilgileniyorsanız, genellikle LG’nin yönüne bakabilirsiniz.

LG V10 ve LG V20 modellerinde yenilik, cihazın üst kısmında ek bir ekran şeklinde geldi. Bu, uygulama kısayolları, son açılan uygulamalar, medya denetimleri, gelecek takvim etkinlikleri, hızlı geçişler ve daha pek çok özellik gibi özelliklere erişmek için kullanılabilir.

V-serisini ön plana çıkaran bir özelliktir ve eğer yakınlarda ortaya çıkarılan bu patent dosyalama gitmek için bir şey olursa, LG yaklaşmakta olan cihazlar üzerinde onu takip etmeye devam edebilir.

Hollanda teknoloji sitesi bugün patent başvurusunu keşfetti ve LG V10 ve LG V20 gibi ikinci bir ekran kullanacak bir akıllı telefon tasarım konseptini (sayfanın üst kısmında resimde gösteriliyor) ortaya koyuyor. Bununla birlikte, telefon aynı zamanda LG G6’ya benzeyen yakın çerçeveli bir ekrana sahip olacaktı.

Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgilendirme Servisinde gelen patent, Kasım 2016 tarihlidir ve böyle bir tasarıma sahip bir cihazın piyasaya sunacağını söyleyecek hiçbir şey yoktur. Ancak tasarım, “rahat” ön tarafa bakan bir kamera yerleşimi de korurken, modern ve uçtan-uca bir görüntüleme imkanı sağladığı için gelecekteki aygıtlarda evde olabileceği düşünülüyor.

Akıllı telefonlarda çerçeve küçültmeyen ekran için yapılan daha önceki girişimler, üreticileri selfie fotoğraf makinesini Xiaomi Mi MIX’te olduğu gibi aygıtın altına düzensizce yerleştirmeye veya bir tür açılır-kapanır kamera işlevinde göstermeye zorladı.

LG’nin “potansiyel” yaklaşımı ön tarafa bakan kameranın vücuda daha organik bir şekilde sahip olmasını sağlayabilir ve bu ikinci ekran alanı sayesinde olur. Konuyla ilgili olarak, iki bağımsız ekranın ya da ortada bir kopukluk bulunan tek bir ekranın bulunup bulunmayacağının tam olarak belli olmadığı  ancak bu kısayolları birlikte taşımak ve bu kameranın diğer tarafını patlatmak için oldukça serin hissedeceğinizi düşünüyorum .

Bu senaryonun üst konuşmacısına ne olacağı konusunda LG, muhtemelen Mi MIX gibi bir yaklaşım izleyecekti. Daha iyi veya daha kötüsü için.

2017-05-19 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu, 28 yaşında özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak çalışırken aynı zamanda teknolojiye dair yeni bilgileri teknoloji meraklıları için cokozel.com.tr aracılığı ile paylaşmakta.

LG’nin Yeni Patenti Bize LG30 Ve LG G7’nin Hakkında Bilgi Veriyor YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons