Microsoft Surface Pro Görüntüleri Sızdırıldı


Microsoft Surface Pro adlı modelin görüntüleri sızdırıldı. Daha fazlası haberimizde.

Microsoft Surface Pro Görüntüleri Sızdırıldı

Microsoft, yeni bir Surface aygıtını tanıtmak için Çin’de Şanghay’da 23 Mayıs’ta bir başlatma etkinliği düzenleyecek. Microsoft’un Cihazlar Başkan Yardımcısı Panos Panay, bu ayın başlarında CNet ile yaptığı bir röportajda “Pro 5 diye bir şey olmadığını” söyledi. Şirket, beşinci nesil Surface Pro’yu ancak anlamlı donanım değişikliği ihtiyacıdır. Önemli leakster, Evan Blass şimdi yaklaşan Surface Pro tablet birkaç sızdırılmış görüntüler ortaya koymuştur.

Blass’a göre, yeni cihaz “Surface Pro” adı ile piyasaya sürülecek. Bununla birlikte, bir önceki tweet’te, Blass Surface Pro 4 Refresh olarak adlandırılacağını söyledi. Cihaz, Ekim 2015’ten Surface Pro 4’e oldukça benziyor; çünkü yenilenen baskısı piyasaya sunulacak. Kitabı ayrıca Pro 4’ün yanında da açıldı. Ancak Microsoft’un planlarına aşina bir kaynak, Yüzey Kitabı için halefi bir cihazın duyurulmayacağını açıkladı.

Blass, gerçek değişikliklerin bir sonraki Surface Pro tabletinin basında gösterileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, spesifikasyonları hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir. Yaklaşan Surface Pro kalem, fare ve klavye gibi aksesuarlar ile gelecekti.

Surface Pro 4’ün aksesuarlarıyla karşılaştırıldığında, yeni aksesuarlar tasarımda ufak bir değişikliğe uğrayacaktı. Görüntüler kalemin dört renkte olacağını öngörüyor. Blass, önümüzdeki hafta Surface Pro’nun özellikleri, fiyatları ve piyasaya çıkış durumu gibi detayları açıklayacağını öne sürdü.

Microsoft uzmanı Paul Thurrott Nisan ayında yaklaşmakta olan Surface Pro’nun birçok değişiklik yapmayabileceğini iddia etti. Bununla birlikte, Intel Kaby Lake işlemcisi ile 14 nm süreci ile kurulacağını düşünüyor. Sadece daha hızlı performans getirmekle kalmaz aynı zamanda cihazın pil ömrünü de uzatır. Şirket, Yüzey Bağlantı elemanı özel güç konektörünü kullanmaya devam edeceği için cihazın bir USB Tip C özelliğine sahip olmadığını iddia ediyor.

2017-05-19 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

1998 yılından itibaren bilgisayar donanım, yazılım sektöründe çalışmalar yürütmüş, ağ yapıları, eğitim uygulamaları gibi birçok alında hizmetler sunmuş, teknoloji alanındaki deneyimlerini cokozel.com.tr üzerinden paylaşmaya devam etmektedir.

Microsoft Surface Pro Görüntüleri Sızdırıldı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons