Neftlix karakterlerinin bulunduğu sonsuz koşu oyunu yayınlandı


Dünyanın bir numaralı medya sağlayıcısı Netflix, ilk kez bir oyun geliştirerek kullanıcılarının beğenisine sundu.

Neftlix karakterlerinin bulunduğu sonsuz koşu oyunu yayınlandı

Dünyanın bir numaralı medya sağlayıcısı Netflix, ilk kez bir oyun geliştirerek kullanıcılarının beğenisine sundu. Netflix Infinite Runner (Netflix Sonsuz Koşu) isimli bu oyunda Netflix dizilerinden aşina olduğumuz karakterler yer alıyor.

Oyuna giriş yaptığınızda Netflix’in en çok rağbet gören dizilerinden karakterleri seçebiliyorsunuz. Narcos’tan Pablo Escopar, Marco Polo dizisinden Marco Polo, Orange is the New Black’ten Piper Chapman ve Stranger Things’ten de Mike Wheeler’i yönlendirebilmeniz mümkün. Karakter seçimini yaptıktan sonra koşmaya başlıyorsunuz ve ölene kadar koşuyorsunuz. Neticede bu oyun bir “sonsuz koşu” oyunu ve ölmeden önce en yüksek puana ulaşmak nihai amacınız.

Karakteriniz kendiliğinden koşmaya başlayacağı için size yapacak pek de bir şey kalmıyor aslında. Yalnızca boşluk tuşuna basarak karşınıza çıkan engellerin üzerinden atlayabilir, boşluğa peş peşe basarak daha yükseğe zıplayabilirsiniz. Seçtiğiniz her bir karakterin ait olduğu dizinin müzikleri de arkaplanda size eşlik edecektir, ki bu da oyuna güzel bir hava katmış.

Neftlix Bölümleri dizilere özel tasarlanmış

Oyunda yer alan her bir bölüm, karakterlerin oynadığı dizilerin geçtiği bölgelerden esinlenilerek tasarlanmış. Örneğin Pablo Escobar’ı seçtiğiniz zaman Kolombiya’nın yeşil ormanlarında koşmaya başlıyorsunuz. Keza arkanızdan sizi yakalamaya çalışan hapishane gardiyanları da bölümde yer alıyor.

Kimileri bu minik oyunun Netflix’ten bir işaret fişeği olduğu yorumunu yapıyor ama uzun vadede Netflix’in oyun sektörüne girmek gibi bir niyeti olmadığı da çok bariz.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Müzisyen, aynı zamanda çok sevdiği teknoloji dünyasına dair tüm gelişmeleri takip ederken teknoloji meraklılarını heyecanlandıran haberleri objektif bir şekilde paylaşmakta.

Neftlix karakterlerinin bulunduğu sonsuz koşu oyunu yayınlandı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons