Netflix’in İlk Türk Yapımı Dizisinin Konusu Belli Oldu!


Dünyanın en büyük çevrimiçi film ve dizi platformu olan Netflix’in Türk yapımı dizi serileri yapacağı haberini daha önce siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık.

Netflix’in İlk Türk Yapımı Dizisinin Konusu Belli Oldu!

Netflix’in ilk Türk yapımı dizisinin konusu belli oldu. Çocuğu IŞID’e katılan bir babanın konu edineceği dizinin oldukça dikkat çekeceği daha şimdiden gösterilen ilgiden bile belli.

Milliyet’in haberine göre, 03 Medya Yapım şirketi tarafından çekilecek olan dizinin oyuncu kadrosuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil. Konusu taslak olarak belirlenmiş olan projenin şimdilik searyo aşamasında olduğu belirtiliyor. Ancak senaryonun 8 bölümünün tamamlanıp Netflix şirketine gönderildiği de belirtilenler arasında yer alıyor.

Mlliyet gazetesinde yayınlanan haberde, dizinin aksiyon ve dram ağırlıklı olacağına dikkat çekiliyor. Mlliyet’in haberinde senaryoya kısaca şöyle değiniliyor. “Amerikalı bir baba, IŞİD’e katılan oğlunu bulup kurtarmak için Türkiye’ye gelir ve Güneydoğu’ya geçer. Baba, bölge halkından aldığı destekle Irak’a geçer ve IŞİD’e katılır. Kısa sürede terör örgütünün önemli militanlarından biri olan babayı IŞİD, haremine verdiği esir kadınlarla ödüllendirir. Baba; kadınlardan birinin Alman olduğunu, onun da çocuğunu kurtarmak için IŞİD’e katıldığını öğrenir.” Kısaca anlatılan bu konu şimdilik bir sinopsis olarak düşünülebilir. Çünkü bu tür konuların ucu oldukça açık olabiliyor ve nerelere sürükleneceği kestirilemiyor.

Bakalım önümüzdeki süreçte diziye dair nasıl bilgi ve detaylar gelecek. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

2017-05-15 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Netflix’in İlk Türk Yapımı Dizisinin Konusu Belli Oldu! YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons