Nokia 6, dünya pazarına mı açılıyor?


Sadece Çin’de satışı yapılmaya başlanan Nokia 6 akıllı telefon modeli yakın zamanda dünya pazarında satışa çıkabilir.

Nokia 6, dünya pazarına mı açılıyor?

Uzun yıllar boyunca telefon üretimi yapan Nokia firması, çok uzun bir aradan sonra ilk Android tabanlı akıllı telefonunu üreterek telefon pazarına tekrar girdi. Daha önce Microsoft ile yaptığı 3 yıllık anlaşma bitince, Android telefon üretmeye başlayan Nokia orta segment akıllı telefon modelini tanıtarak dikkatleri üzerine topladı.

Nokia 6 Tüm Ülkelerde Satışa Çıkacak

Nokia 6 satışa ilk olarak sadece Çin’de satışa çıktı fakat bazı haber sitelerine göre yakın zamanda birçok ülkede satışa çıkabilir. Akıllı telefon modelleri ile diğer ülkelerde de satış yapmayı planlayan Nokia, bu sayede diğer rakipleri ile mücadele edebilecek.

Nokia yeni model telefonlarında Bluetooth sertifikası aldığı ortaya çıktı. Aynı zamanda Nokia 6 telefon modelleri olan TA-1000 ve TA-1003 modellerinden bir tanesi diğer ülkelerde de satışa çıkacak. Bu iki akıllı telefon modelinden bir tanesi Nokia tarafından Barcelona’da düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresinde tanıtacak.

Haber sitelerinde bu iddiaların ortaya çıkmasının ardından henüz Nokia tarafından bir açıklama yapılmış değil. Nokia önümüzdeki günlerde konu ile ilgili açıklama yapabilir.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

1998 yılından itibaren bilgisayar donanım, yazılım sektöründe çalışmalar yürütmüş, ağ yapıları, eğitim uygulamaları gibi birçok alında hizmetler sunmuş, teknoloji alanındaki deneyimlerini cokozel.com.tr üzerinden paylaşmaya devam etmektedir.

Nokia 6, dünya pazarına mı açılıyor? YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons