Nubia’nın Kurucusu Nubia Z17’de Su Yalıtımını Doğruladı


Nubia’nın kurucusu, Nubia Z17 modelinin suya dayanıklı olacağını söyledi. İşte ayrıntılar.

Nubia’nın Kurucusu Nubia Z17’de Su Yalıtımını Doğruladı

Daha dün sana suyun altında çalışan yaklaşmakta olan Nubia Z17‘nin olduğu iddia edilen, Çin’in Weibo’suna yükselen sızdırılmış bir video haberi gördük. Video, Z67’nin gelmesi söylenen IP67 su geçirmez özelliğini göstermek içindi. Videonun sahte olduğunu düşünenler bir daha izleyebilir. Günümüzde IP67 sertifikası birçok amiral gemisi modellerinde bulunuyor. Zaten kullanıcılar telefon almak istediklerinde olmasını istediği bir özellik.

Nubia kurucu ortağı ve akıllı telefon genel müdürü Ni Fei, Z17’in su geçirmez özelliğini, resmi hesabında bir Weibo mesajıyla adeta alay etti. Mesaj, bir lavabonun içinde Z17’yi gösteren ve musluk suyuna maruz kalmış olan sızdırılmış videonun bir analizi gibi görünüyor. Ni Fei’nin görevi, çalışan bir su kaynağının altında çalışan bir akıllı telefonun resmini de içeriyordu ve oldukça açık bir şekilde, bunun bir Nubia akıllı telefon olduğunu görebiliyorduk.

Nubia Z17 Su Geçirmez Olacak

Hiç şüphe yok ki Nubia Z17 kesinlikle su yalıtımı ile gelecektir ancak sertifikasyon seviyesini öğrenmek için daha fazla ayrıntı beklemek zorunda kalacağız. Tozdan tamamen korunması ve aynı zamanda 30 dakikaya kadar 1m suya batırılmaya dayanması anlamına gelen bir IP67 seviyesi olduğu öne sürülüyor. Nubia Z17’in Snapdragon 835 yongasının yanı sıra 23 MP + 12 MP kamera çözünürlüğü ile yapılandırılması olan çift kamera düzeneği de olması bekleniyor. Gerçekten muhteşem bir cihaz ile karşılaşacağımıza eminiz. Lansman tarihinden henüz haberimiz yok, ancak muhtemelen çok yakında düşüyor. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

2017-05-19 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

2007 yılında Kayseri Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun, bilişim teknolojileri projelerinde yer almakta, ayrıca bilişim sektörüne dair haberleri cokozel.com.tr aracılığı ile teknoloji meraklıları için derlemekte.

Nubia’nın Kurucusu Nubia Z17’de Su Yalıtımını Doğruladı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons