PPAP şarkısıyla meşhur olan Pikotaro geri döndü


İlk olarak PPAP (Pen Pineapple Apple Pen) isimli şarkısıyla internette viral haline gelen ve ünlü olan Pikotaro, bu kez ‘Portakal suyu’ anlamına gelen ‘Orange Juice’ isminde yeni bir şarkı yayınladı.

PPAP şarkısıyla meşhur olan Pikotaro geri döndü

İlk olarak PPAP (Pen Pineapple Apple Pen) isimli şarkısıyla internette viral haline gelen ve ünlü olan Pikotaro, bu kez ‘Portakal suyu’ anlamına gelen ‘Orange Juice’ isminde yeni bir şarkı yayınladı. İlk şarkı kadar ses getirmeyecek olsa da şimdiden yüzbinlerce Youtube ziyaretçisi tarafından dinlenen şarkı sosyal medyada da hızla yayıldı.

Japonyalı bir komedyen olan Daimaou Kosaka, sahnede Pikotaro ismini de kullanıyor. PPAP şarkısında yer alan ilginç sözlerinin yanı sıra dans hareketleriyle de beğenileri üzerine toplayan sanatçı, sebebi bilinmeyen bir şekilde şarkılarını insanların diline dolamayı başarabiliyor. Yeni yayınlanan ‘Portakal suyu’ şarkısının sözleri de hiçbir anlam ifade etmiyor ama Pikotaro’nun komik hareketleri videoyu birazcık olsun izlenebilir kılıyor.  

Sözleri hiçbir anlam ifade etmese de…

Yayınlandığı ilk 3 gün içinde toplam 3 milyon kez izlenen klibin başlığı ‘I Like OJ’. Türkçe’de ‘Portakal suyunu severim’ anlamına gelen şarkıda Pikotaro bazı meyvelerin isimlerin okuyup ‘Hayır hayır’ şeklinde kafasını sallıyor. Bir önceki videodan da aşina olduğumuz enerjik hareketlerini sergileyen sanatçı, sevdiği portakal suyuna sıra gelince de ‘Evet’ diyor.  

Videonun açıklamasına “Sevdiğim şeylerle ilgili şarkı söylüyorum… Hepsi bu” diyen Pikotaro, sonuç olarak oldukça ilginç bir çalışmaya imza atmış. Videoyu siz de izledikten sonra ilk bakışta saçma bulabilirsiniz. Ancak bir süre sonra kendinizi şarkının ritmini tekrarlarken bulmanız işten bile değil. Bizden uyarması!

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

PPAP şarkısıyla meşhur olan Pikotaro geri döndü YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons