Samsung Galaxy S7’nin mercan mavisi Türkiye satışı


Samsung, mercan mavisi renkli Galaxy S7 Edge modellerinin Avrupa ülkelerinde de yakında satın alınabilir hale geleceğini resmen duyurdu.

Samsung Galaxy S7’nin mercan mavisi Türkiye satışı

Samsung’un Galaxy S7 Edge için hazırladığı mercan mavisi rengi seçeneği geçtiğimiz Kasım ayında Güney Koreli teknoloji tarafından doğrulanmış ve Hindistan’da da satışa çıkarılmıştı. Şimdi ise Samsung, mercan mavisi renkli Galaxy S7 Edge modellerinin Avrupa ülkelerinde de yakında satın alınabilir hale geleceğini resmen duyurdu.

Şuan için mercan mavisi renkli Galaxy S7 Edge modeli yalnızca Samsung Hollanda’nın web sitesinde listelenmiş durumda. Ancak ürünü sepete ekleyip satın alabilmek henüz mümkün değil. Her ne kadar bazı perakendeci e-ticaret siteleri ürünü satışa sunmuş olsa da, Samsung Hollanda mercan mavisi renkli model için “Yakında satın alınabilir” notunu düşmüş bulunuyor.

Türkiye’de satışa çıkacak mı?

755$’lık bir fiyat etiketiyle geçtiğimiz ay Hindistan’da satışa çıkarılan model, bu ülkenin yanı sıra Singapur, Tayvan, Güney Kore ve ABD gibi farklı noktalarda da müşterilerin beğenisine sunulmuştu. Göze oldukça hoş gelen bu renk seçeneğinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu. Ancak ürün gelse bile artan döviz kuru ve ÖTV oranı yüzünden fahiş bir fiyata sahip olması işten bile değil.

Fiyatı da merak ediliyor

Galaxy S7 Edge’nin Hollanda’daki satış fiyatı 799 € olarak belirlenmiş. Halihazırda siyah, altın, beyaz, gümüş ve pembe olmak üzere farklı renk seçeneklerine de sahip olan modelin mercan mavisi renginin daha pahalı olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Üstelik bu şık renk yalnızca Edge modelleri için geliştirildi, normal Galaxy S7’lerde bu renk seçeneği yok.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Samsung Galaxy S7’nin mercan mavisi Türkiye satışı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons