Telefon boyutunda Windows 10 bilgisayar üretildi


Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Ockel markası, cebinize rahatlıkla sığdırabileceğiniz büyüklükteki Sirius A isimli Windows 10 bilgisayar modelini tanıtmıştı.

Telefon boyutunda Windows 10 bilgisayar üretildi

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Ockel markası, cebinize rahatlıkla sığdırabileceğiniz büyüklükteki Sirius A isimli Windows 10 bilgisayar modelini tanıtmıştı. CES 2017 fuarında bu muhteşem ürününü sergileyen şirket, Sirius B modelini de ilk kez görücüye çıkarmış oldu.

Tam boyutlu HDMI ve DisplayPort çıkışları bulunan bilgisayarda 3 adet USB 3.0 çıkışı da yer alıyor. İki adet Type-A ve bir adet de Type-C USB çıkışı cabası. Ethernet kablosu girişi sayesinde WiFi’ye bağlı olmadan da internete erişim sağlayabilmeniz mümkün kılınmış.

6 inçlik FHD ekrana sahip olan bu minik bilgisayarların Mayıs ayında müşterilere kargolanması bekleniyor. Oldukça göz alıcı dış tasarımıyla ilgi odağı haline gelen modeli video izlemek için masaüstünde rahatlıkla dik konuma getirebiliyorsunuz.

İşlemci olarak Intel Atom x7-Z8750’nin tercih edildiği cihaz iki farklı sürüme sahip. 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçeneğinin yanından Windows 10 Home sürümüyle gelen bilgisayarı 699$ ücretle satın alabilmeniz mümkün. 8 GB RAM, 128 GB dahili hafıza ve Windows 10 Pro sunan Sirius A Pro seçeneği ise daha pahalı.

Sirius B de tanıtıldı

Ekrana sahip olmayan ve monitöre bağlanmadan kullanamadığınız Sirius B (Sirius B Black Cherry) modeli de CES 2017 kapsamında tanıtıldı. 153 gram ağırlığındaki bu cihaz 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip ve Windows 10 Home işletim sistemiyle kutudan çıkıyor. Fiyatı ise 349$ olarak belirlenmiş.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu, 28 yaşında özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak çalışırken aynı zamanda teknolojiye dair yeni bilgileri teknoloji meraklıları için cokozel.com.tr aracılığı ile paylaşmakta.

Telefon boyutunda Windows 10 bilgisayar üretildi YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons