Telegram, eski Android telefonlarda çalışmıyor artık


Ücretsiz ve güvenli mesajlaşma uygulaması Telegram esi model Android telefonlarda artık çalışmayacak.

Telegram, eski Android telefonlarda çalışmıyor artık

Android tabanlı akıllı telefonlarda uzun yıllardır hizmet veren Telegram mesajlaşma uygulaması eski sürüme sahip Android telefonlarda artık çalışmayacak. Android sürümü Android 4.0 sürümünün altında olan akıllı telefonlara artık destek vermeyecek olan Telegram bugünden itibaren uygulamanın bu telefonlarda çalışmayacağını duyurdu.

Daha öncesinden herhangi bir bildirim göndermeden ve eski Android sürümlerine desteği keseceğini açıklamadan bugün aniden aldığı radikal bir kararla Android kullanıcılarına olan desteği çekti. Android kullanıcılarını derinden üzen Telegram modern bir uygulama olduğu için eski telefonların özelliklerinin uygulamanın hızlı ve güvenli bir şekilde çalışmasını engellediğini belirterek bugün yayınladığı mesajla uygulamanın bu telefonlarda artık kullanılamayacağını bildirdi.

Telegram için Android 4.0 Olması Şart

Android 2.2 ve Android 2.3, Android 3.0 işletim sistemlerine sahip Android tabanlı akıllı telefonlarda Telegram uygulaması çalışmayacak. Ancak Android 4.0 ve üzeri android sürümüne sahip akıllı telefonlarda Telegram uygulaması problemsiz bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Telegram yaptığı açıklamada Android 4.0 altında olan Android sürümlerini kullanan yaklaşık olarak 19 milyon akıllı telefon bulunduğunu belirtti. Telegramın aylık aktif kullanıcısı sayısı ise 100 milyon civarında.

Telegram önümüzdeki dönemlerde yapacağı güncelleme ile yeni özelliklerin geleceğini, bu özelliklerin eski Android sürümlerinde çalışmayacağından dolayı böyle bir karar aldıklarını belirterek, eski sürüm Android kullananların yeni akıllı telefon almaları gerektiğini belirtti.

2017-01-03 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Telegram, eski Android telefonlarda çalışmıyor artık YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons