Twitter Tweet düzenleme özelliği gelebilir


Sosyal medya servisi Twitter uzun süredir kullanıcılar tarafından talep edilen Tweet düzenleme özelliğini yakında hizmete sunabilir.

Twitter Tweet düzenleme özelliği gelebilir

Twitter yöneticileri uzun bir süredir kullanıcılar tarafından talep edilen fakat bu talep edilen özelliği hizmete almıyordu. Tweet düzenleme özelliği bulunmayan Twitter’da kullanıcılar paylaştıkları Tweetler’de yanlış yazım hataları olduğu için attıkları tweeti düzenleyemiyordu.

Facebook sosyal paylaşım sitesine veya diğer sosyal medya sitelerine benzememek için yapılan paylaşımların düzenlemesine izin vermeyen Twitter, son dönemlerde kullanıcılarının ve reklam verenlerini kaybetmeye başlayınca kullanıcıların uzun süredir istedikleri tweet düzenleme özelliği ile ilgili olarak ipuçları verdi.

Twitter İtiraf Etti

Twitter CEO’su Jack Dorsey bu konu ile ilgili olarak gelen sorular üzerine bu konuda kullanıcıların isteklerine cevap olamadıkları için hata yaptıklarını belirtti. Jack Dorsey kendisine mention atan AirBnb’nin CEO’suna konu ile ilgili olarak “evet biz de bu konuyu yoğun olarak düşünüyoruz” cevabını verdi.

Twitter verdiği cevapla aslında tweet düzenleme özelliğinin gelebileceği ile ilgili sinyalleri de vermiş oldu. 2017 yılında Twitter atılan tweetleri düzenlemeleri için kullanıcılara belki sınırlı sayıda düzenleme izni verebilir ya da kullanıcılara tweeti attıktan kısa bir süre sonrasına kadar tweetlerini düzenlemeleri için zaman tanıyabilir.

2016-12-30 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Twitter Tweet düzenleme özelliği gelebilir YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons