Uncharted 4 oyunu satış tarihi açıklandı


PlayStation 4 için özel olarak hazırlanan Uncharted 4 oyunu satış rakamları açıklandı. Oyunun satış tarihi haberimizde.

Uncharted 4 oyunu satış tarihi açıklandı

Serinin dördüncü oyunu olan Uncharted 4 oyununun satış rakamları açıklandı. Naougty Dog firması tarafından geliştirilen oyunun 10 Mayıs 2016 tarihinde piyasaya sürülmüş ve oyun tutkunları tarafından oldukça beğenilmişti.

Aksiyon ve macera kategorisinde yer alan oyunun PlayStation 4 için özel olarak hazırlanmış olması oyunun ne kadar özel olduğunu gözler önüne seriyor adeta. Serinin son oyunu olarak piyasaya sürülmüş olan Uncharted 4: A Thief’s End oyunu oyuncular tarafından sevilince sadece 6 ay içerisinde 8.7 milyon adet satış rakamına ulaştı.

Uncharted 4: A Thief’s End Satış Tarihi ve Rakamları

Uncharted 4: A Thief’s End oyunun 10 Mayıs 2016 ve 21 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılan araştırmaların ardından Sony tarafından bir rapor yayınlandı. Uncharted 4: A Thief’s End oyunun 8.7 milyon adet satıldığı ve sadece PlayStation oyun konsolları için özel olarak hazırlanmış olmasına rağmen bu satış rakamına ulaşması oyunun kalitesini de gözler önüne seriyor.

Sony zaman zaman yayınladığı raporlarda oyunların satış rakamlarını sık sık kullanıcılar ile paylaşarak kullanıcıların oyun deneyimlerine katkıda bulunmaya çalışıyor. Uncharted 4 oyunun ilk hafta satış rakamları yine Sony tarafından yayınlanmış. Uncharted 4 oyunu çıktığı ilk hafta içerisinde 2.3 milyon adet satış yaparak bir rekor kırmıştı.

2017-01-09 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Müzisyen, aynı zamanda çok sevdiği teknoloji dünyasına dair tüm gelişmeleri takip ederken teknoloji meraklılarını heyecanlandıran haberleri objektif bir şekilde paylaşmakta.

Uncharted 4 oyunu satış tarihi açıklandı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons