Uncharted’in senaryosu hazır


Naughty Dog’un efsane haline gelen ve geçtiğimiz yıl dördüncüsü yayınlanan Uncharted serisinin nihayet beyaz perdeye uyarlanacağı uzun süredir biliniyordu.

Uncharted’in senaryosu hazır

Naughty Dog’un efsane haline gelen ve geçtiğimiz yıl dördüncüsü yayınlanan Uncharted serisinin nihayet beyaz perdeye uyarlanacağı uzun süredir biliniyordu. Ancak filmin senaristinin ve başroldeki Nathan Drake’i canlandıracak oyuncunun kimliği tartışma konusuydu. Aradan geçen sürede ilk başlarda ismi anılan Shawn Levy yerine Joe Carnahan’ın filmin senaristliğini yapacağı kesinleşmişti.

7 Ocak tarihinde Instagram hesabından Uncharted’in senaryosunun kapak fotoğrafını paylaşan Carnahan, görselin açıklamasına da “Tastamam bitti” yazdı. Geriye ise sırada senaryosu hazır olan filmin çekimlerinin tamamlanmasını beklemek kaldı.

Drake’i kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor

Uncharted filminin başarıya ulaşıp gişede yüksek hasılat elde etmesinin yolu, seri halinde yayınlanan oyundaki kahramanımız Nathan Drake’i canlandıracak oyuncuyu titizlikle belirlemekten geçiyor. Bunun farkında olan yönetmen ve senaristin Matt Damon ve Mark Wahlberg’den birisini seçeceği söylentiler arasındaydı. Ancak Twitter’da konuşulanlara bakılırsa Drake’in rolünü oynayabilecek birçok isim söz konusu. Bunlardan bazıları şöyle: Nikolaj Coster-Waldau, Oscar Isaac, Nathan Fillion, Chris Pratt, Chris Evans, Chris Pine.

Film, gizemini korumayı sürdürüyor

Bir süredir yeni filmlerde oynamayan Wahlberg’i belki bu listeden çıkarabiliriz ama hala daha Nathan Drake’i canlandırabilecek birçok ismin söz konusu olduğu çok açık.

Uncharted filminin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir bilgi olmadığı gibi, künyenin hangi isimlerden oluşacağını da bilen hiç kimse yok. Tek bildiğimiz filmin senaristliğini Shawn Levy’nin yerine Joe Carnahan’ın yapacağı.

2017-01-11 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Uncharted’in senaryosu hazır YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons