Vine kapanış tarihi belli oldu

170 defa okundu kategorisinde, 05 Oca 2017 - 10:40 tarihinde yayınlandı

Twitter tarafından geliştirilen ve 6 saniyelik kısa videolar yayınlayabilen Vine servisi kısa bir süre sonra tamamen kapanacak.

Vine kapanış tarihi belli oldu

6 Saniyelik videolar ile neler yaratabileceğimizi gösteren harika bir video servisi olan Vine, birçok insanın popüler olmasını sağlayan ve bugün bile Vine Fenomeni kavramını ortaya çıkaran harika bir video servisi olmasına rağmen yeterli reklam geliri sağlayamamıştı. 6 saniye kısıtlamasının hiçbir şekilde arttırılmamasından dolayı milyonlarca kullanıcı Instagram ve Snapchat’in daha uzun video çekme özelliğini görünce bu platformlara kaydı.

Özellikle 2016 yılının başlarında Vine fenomenlerine maaş ödeme konusunda çizgisini bozmayan Twitter, hiçbir fenomene para ödemeyeceğini bildirmesinin ardından fenomenler Vine hsaplarını kapatarak farklı uygulamalara video üretmeye başlamıştı. Hal böyle olunca da Vine servisi popülerliğini gittikçe kaybetmeye başlamıştı.

Vine Kapanıyor!

Twitter, geçtiğimiz aylarda Vine servisini kapatacağını duyurmuş ve artık Vine video servisine herhangi bir şekilde video yüklenilmeyeceğini belirtmişti. Var olan videolar ile bir süre daha hizmet verecek olan Vine kısa video servisi 17 Ocak 2017 tarihinden itibaren tamamen kapanacak. Vine uygulaması ve Vine video sitesinin 17 Ocak 2017 tarihine tamamen kapatılacağını açıklayan şirket, kullanıcılarına teşekkür mesajı gönderecek. Uygulamanın tamamen kapatılacağını belirten Twitter, web üzerinden var olan videoların bir süre daha kullanabileceğini belirtti. Sadece var olan videoları kullanıcılar izleyebilecek.

Vine uygulaması ile bir kamera uygulaması olarak kullanmak isteyen kullanıcılara sadece kamera özelliği ile hizmet vermeye devam edecek.


Yazıya Oy Ver
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Yazar: Tüm Yazıları
Yorum Yaz