Windows 10 oyun modu yayınlanıyor


Microsoft oyun tutkunları için hazırlayacağı Windows 10 oyun modu için hazırlıklara başladı. Oyunlar için yüksek performans sunacak özellik geliyor.

Windows 10 oyun modu yayınlanıyor

Bilgisayar oyunlarının gelişmesi ile birlikte Microsoft, yapacağı yeni düzenlemeler ile Windows 10 oyun modu özelliğini kullanıcılara sunacak. Oyun oynamayı seven bilgisayar kullanıcıları Windows 10 Oyun Modu sayesine daha yüksek performans ile oyunlarını hiç donmadan oynayabilecekler.

Oyun kullanıcıları için sürekli yeni bilgiler sunan Twitter kullanıcısı WalkingCat (h0x0d) tarafından yapılan paylaşımda Windows 10 oyun modu ile ilgili bilgiler bulunuyor. Önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan kapsamlı Windows 10 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan Windows 10 oyun modu ile yüksek performans gösterecek olan bu özellik ile birlikte en yüksek grafiklere sahip oyunlar bile hızlı bir şekilde çalışabilecek.

Twitter kullanıcısı yeni güncelleme ile ilgili bilgileri analiz ederken gamemode.dll dosyasına ulaşarak Windows 10 işletim sistminin Windows 10 sürüm 14997 numaralı güncellemesi ile birlikte oyun tutkunları için oyun modu geleceğini keşfettiğini açıkladı.

Windows 10 Oyun Modu

Windows 10 oyun modu ile ilgili bilgiler paylaşan WalkingCat (h0x0d), oyun modu ile Windows 10 işletim sisteminin klasik kaynak ayırma mantığının dışına çıkarak oyunları farklı bir besleme kaynağından çalıştırıp daha hızlı bir şekilde oynanmalarını sağlayacak. Bilgisayar donanımlarının kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanılması sağlanan bu özellik sayesinde de oyunlar bilgisayarda çalışırken diğer kaynaklar da düzenli bir şekilde çalışarak bilgisayarın performansında bir değişik olmayacak.

Windows 10 işletim sistemine gelecek olan oyun modunun önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenen Windows 10 Creators isimli güncelleme ile birlikte geleceği konuşuluyor.

2016-12-30 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Mezunu. Cokozel.com.tr bünyesinde editörlük ve reklam pazarlama müdürü olarak çalışmaktadır.

Windows 10 oyun modu yayınlanıyor YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons