Windows 10 yeni tasarımı ortaya çıktı


Microsoft tarafından geliştirilen ve Project Neon kapsamında hazırlanan Windows 10 işletim sisteminin yeni tasarımına ait fotoğraflar yayınlandı.

Windows 10 yeni tasarımı ortaya çıktı

Microsoft son yıllarda çıkardığı işletim sistemlerinin tasarımlarını kullanıcıların en kolay şekilde kullanması için çaba sarf ediyor olsa da zaman zaman kullanıcılar tarafından sert eleştirilerinde hedefi haline geliyordu. Windows Vista ve Windows 7 sürümlerinde Aero arayüzü ile kullanıcıların kalbini fetheden Microsoft, daha sonra çıkardığı Windows 8 işletimde kullanıcılara sunduğu Metro arayüzünden dolayı sıkıntılı günler yaşamıştı.

Windows 8 metro tasarımını oldukça karışık bulan kullanıcıların birçoğu tekrar Windows 7 işletim sistemine geçiş yapmıştı. Microsoft yenilenen tasarımı ve tasarım hatalarını giderdiği Windows 10 ile kullanıcılarının büyük oranda beğenisi alınca işletim sistemini daha güçlü hale ve kullanıcı dostu bir arayüze yükseltmek için çalışmalarına hız vermeden devam ediyordu. Şimdi de Project Neon isimli proje ile yeni bir tasarım ile Windows 10 kullanıcılarının karşısına çıkmayı planlayan Microsoft yeni Windows 10 tasarımı oldukça şık bir görünüme sahip.

Windows 10 güncellemesi ile gelecek olan yeni arayüz ile kullanıcılar çok daha kolay bir şekilde işlemlerini yapabilecek. Hafif dokunuşlar ile Windows 10 tasarımında değişiklikler yapan Microsoft, kullanıcını deneyimini ön plana alarak bazı değişiklikler yapmış.

Akrilik ismi verdikleri bir birleşen özelliği ile tasarımı çok şık gösteren Microsoft, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı Windows 10 Creators Update güncellemesi ile arayüz değişikliğini de kullanıcılarına sunacak.

İşte Yeni Windows 10 Tasarımı

 

2017-01-07 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Windows 10 yeni tasarımı ortaya çıktı YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons