Yahoo dönemi kapanıyor yerine Albata geliyor


Dünyanın en ünlü internet sitesi olan Yahoo yolun sonuna geldi. Verizon tarafından satın alınan Yahoo’nun adı Albata olarak değişecek.

Yahoo dönemi kapanıyor yerine Albata geliyor

Uzun yıllar boyunca arama motoru ve haber sitesi olarak hizmet veren Yahoo.com, Verizon firması tarafından satın alındıktan sonra çalışmalarına devam eden Yahoo şirketi şimdi de isim değiştiriyor. Ayrıca şirketin yönetici kadrosu da değişiyor. Uzun yıllardır Yahoo şirketinin CEO’su olan Marrisa Mayer görevini bırakacağını açıkladı.

Marrisa Mayer tarafından yapılan açıklamada Yahoo.com isminin de değişeceğini ve artık şirketin Albata ismi ile yoluna devam edeceği bildirildi. Marrisa Mayer görevinden de ayrıldığını belirtirken şirketin yönetim kurulunda bulunan beş üst düzey yöneticinin de görevden ayrılacağını duyurdu.

Yahoo’nun İsmi Albata Oluyor

Verizon tarafından yapılan açıklamada şirketin isminin ve yöneticilerinin değişmesinin herhangi bir anlaşmazlık yaşandığından dolayı değil, satın alma işlemlerinde gerekli görülen işlemler olduğunu belirterek şirketin Albata ismi ve yeni yöneticiler ile devam edeceği belirtildi. Yahoo.com isim değişikliğinden sonra Albata ismi ile yatırım şirketi olarak çalışmaya devam edeceğini bildiren Verizon firması, dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden olan Alibaba.com’un da %35’lik hissesine sahip olacak.

Verizon Yahoo.com’un ismini değiştirdikten sonra yatırım şirketi olarak Albata ismi ile devam edecekken aynı zamanda yeni hizmetlerini de devreye alarak kullanıcılara hizmet vermeye devam edecek.

2017-01-10 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yahoo dönemi kapanıyor yerine Albata geliyor YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons