Yerli E-posta sistemi kuruluyor


Yerli teknolojilerin geliştirilmeye başlandığı son dönemde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yerli e-posta sistemi kuracaklarını açıkladı.

Yerli E-posta sistemi kuruluyor

Geçtiğimiz günlerde yerli arama motoru kuracaklarını açıklamış olan Bakan Ahmet Arslan bugünde yaptığı açıklamada devletin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için yerli bir e-posta sistemine geçiş yapılacağını açıkladı.

Uzun bir süredir yerli e-posta hizmeti vermek için çalışma yürüttüklerini belirten Arslan, çalışmaların son aşamaya geldiğini ve geliştirme sürecine girdiklerini belirterek tamamen yerli imkânlar ile geliştirdikleri e-posta hizmeti ile kullanıcıların veri güvenliğinin yüksek koruma kalkanları ile korunacağını belirtti.

Bakan Arslan yaptığı açıklamaya şöyle devam etti, “Bunu geliştirmek istiyoruz. Bizim değerlerimize uygun bir altyapıyla oluşturmayla ilgili çalışma sürüyor. Yerli e-posta sistemi kurarak verilerin ülkede kalması çok önemli. Kamu entegre veri merkeziyle ilgili etüt çalışması başlattık” dedi.

2018 yılında hizmete alınması beklenen e-posta sistemi ile kamu kurumları arasında yapılacak olan görüşmelerin artık yerli e-posta sistemi ile daha güvenli bir şekilde gerçekleştirileceği belirtiliyor.

2017-01-07 tarihinde yayınlandı.
YAZAR HAKKINDA

26 yaşında, Sinema ve Tv Yüksek Lisans öğrencisi. Cokozel.com.tr içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sinema projeleri içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yerli E-posta sistemi kuruluyor YAPILAN YORUMLAR

Show Buttons
Hide Buttons